Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Warszawa: prezenty o wartości 10 tys. zł trafiły do najmłodszych

Filie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) od wielu lat prowadzą akcję Noworoczny Upominek. Polega ona na tym, że w zamożnych krajach przygotowywane są paczki dla dzieci żyjących w innych częściach świata, w tym m.in. w Polsce. W tym roku do akcji po raz pierwszy włączyła się filia ChSCh w Warszawie-Ursynowie.

15 grudnia do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie, przy ul. Foksal 8 zaproszonych zostało 60 dzieci w wieku 2-14 lat. Tam odbyła się impreza połączona z występami oraz wręczeniem prezentów.

– W środku były ubrania, przybory szkolne, przybory toaletowe, zabawki, słodycze – wyjaśnia Kazimierz Zieliński, kierownik filii ChSCh Warszawa Usynów. – Upominki dla dzieci zostały przygotowane według wspólnych wytycznych. Było sześć rodzajów paczek, oddzielnie dla dziewczynek i chłopców, w trzech przedziałach wiekowych. Prezenty pochodziły od anonimowych darczyńców. Niektórzy umieścili wewnątrz kartki z osobistymi życzeniami dla najmłodszych. Dzieci były zachwycone.

Oprawę artystyczną spotkania w Warszawie zapewnili przedstawiciele harcerstwa adwentystycznego – Pathfindersi.

– Niektórzy rodzice obdarowanych dzieci zaczęli się zastanawiać, czy w przyszłości nie włączyć się do akcji, samemu przygotowując paczki dla innych dzieci – podsumowuje imprezę Kazimierz Zieliński.

Wartość upominku przekazanego podczas wydarzenia jednemu maluchowi wynosiła ok. 160 zł. Łącznie do najmłodszych trafiły więc prezenty o wartości około 10 tys. zł.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij