Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Warszawa-Ursynów

Warszawa-Ursynów: weź pan książkę - warto!

30.09.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Wszystkim warszawiakom znany jest Park Kultury w Powsinie. To nie mały skwerek, zielona wyspa w centrum miasta, lecz wielki kompleks. Są tu boiska, kręgielnia i korty tenisowe. Działa tu także wypożyczalnia książek. Prowadzą ją wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).                      

Raz w tygodniu, w niedzielne popołudnie wolontariusze filii ChSCh w Warszawie-Ursynowie rozstawiają w Powsinie stojak z literaturą. Może i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że książki te nie są sprzedwane dla zysku, a wypożyczane po to, by dbać o zdrowie innych. Ta wyjątkowa wypożyczalnia pod gołym niebem działa w powsińskim Parku Kultury już drugi sezon. Z  oczywistych przyczyn od listopada do maja biblioteka zawiesza swoją działalność. Jej wznowienie następuje czerwcu.                    

W tym roku inauguracja sezonu bibliotecznego miała miejsce w Dzień Dziecka, a wydarzenie to uświetniła wystawa EXPO Zdrowie dla dzieci.                   

Niezwykła wypożyczalnia ma swoich wiernych czytelników, do których dyspozycji jest ponad 100 książek o tematyce zdrowotnej. Jest w czym wybierać. Księgozbiór obfituje w różne książki kucharskie, a także – cieszące się największym zainteresowaniem – rozmaite poradniki na temat zdrowego stylu życia. Przeważają pozycje z Wydawnictwa Znaki Czasu oraz Fundacji Źródła Życia.

Wolontariusze serdecznie zapraszają w każdą pogodną niedzielę.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Tekst: Justyna Libera, współpraca Andrzej Wierzchowski

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Mazowiecki
Filia Warszawa-Ursynów

Nr konta bankowego:
52 2030 0045 1110 0000 0271 7400
z dopiskiem: „filia Warszawa-Ursynów”

Kierownik: Kazimierz Zieliński
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 663 386

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij