Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Warszawa-Ursynów: weź pan książkę - warto!

Wszystkim warszawiakom znany jest Park Kultury w Powsinie. To nie mały skwerek, zielona wyspa w centrum miasta, lecz wielki kompleks. Są tu boiska, kręgielnia i korty tenisowe. Działa tu także wypożyczalnia książek. Prowadzą ją wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).                      

Raz w tygodniu, w niedzielne popołudnie wolontariusze filii ChSCh w Warszawie-Ursynowie rozstawiają w Powsinie stojak z literaturą. Może i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że książki te nie są sprzedwane dla zysku, a wypożyczane po to, by dbać o zdrowie innych. Ta wyjątkowa wypożyczalnia pod gołym niebem działa w powsińskim Parku Kultury już drugi sezon. Z  oczywistych przyczyn od listopada do maja biblioteka zawiesza swoją działalność. Jej wznowienie następuje czerwcu.                    

W tym roku inauguracja sezonu bibliotecznego miała miejsce w Dzień Dziecka, a wydarzenie to uświetniła wystawa EXPO Zdrowie dla dzieci.                   

Niezwykła wypożyczalnia ma swoich wiernych czytelników, do których dyspozycji jest ponad 100 książek o tematyce zdrowotnej. Jest w czym wybierać. Księgozbiór obfituje w różne książki kucharskie, a także – cieszące się największym zainteresowaniem – rozmaite poradniki na temat zdrowego stylu życia. Przeważają pozycje z Wydawnictwa Znaki Czasu oraz Fundacji Źródła Życia.

Wolontariusze serdecznie zapraszają w każdą pogodną niedzielę.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Tekst: Justyna Libera, współpraca Andrzej Wierzchowski

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij